Dva Mluvčí a Oldtown barbershop Ostrava

Facebook pro Oldtown barbershop Ostrava

K sociálním sítím barbershopu nás povolal majitel a pionýr ostravské barbershopové kultury Víťa Szlaur, zakladatel OldTown barbershopu v Ostravě na jehož úspěch navázal i sousední salón NewTown barbershop. Úkol zněl jasně – zbavit klienta břemena komunikace, zvýšit kvalitu produkce, zajistit pravidelnost postování a posílit vnímání specifické značky.

Do komunikace jsme zařadili videa, která měla prakticky vždy výrazně lepší dosahový potenciál. Pro zpestření jsme se pouštěli i do živých videí, která ukazovala průběh stříhací seance.

Klient: OldTown barbershop Ostrava & NewTown barbershop Ostrava
Služby: Kreativa, produkce, správa sociálních sítí
Platformy: Facebook

Klíčové úkoly: Budovat povědomí a identitu značky, posílit dosah na sociálních sítích

Ostříhali jsme Santu

Možná vám někdo říkal, že organický dosah na Facebooku upadá. Možná vám někdo říkal, že na Facebooku bez reklam moc nezmůžete. Možná jsme to byli my. Čas od času ale poškádlíme algoritmus zajímavým obsahem a vydáme se proti trendu omezování dosahu.

Velké divadlo s malou stránkou

Pro malé stránky si algoritmus Facebooku připravil pozitivní diskriminaci. Je to fajn, ale spoléhat se na to příliš nedá. Barbershopovou komunikaci jsme založili na obsahu tak dobrém, abychom si vystačili s orgnaickými příspěvky. Abychom zajistili růst stránky a příliv nových duší, bylo důležité tvořit obsah s potenciálem ke sdílení a interakcím. Check.

Facebook organicky

Pokud chcete, aby vám Facebook ještě pořád sloužil organicky, musíte mít skvělou službu a zainvestovat nemalé úsilí do tvorby zajímavého obsahu, čas od času publikum překvapit, přicházet s novými tématy a zajistit pestrost těch důležitých. V barbershopu se nám skrze videoprodukci dařilo překonávat dosahové rekordy a na klesající trend v organickém dosahu jsme vůbec nehleděli.

Ukázka produkce pro sociální sítě

Video

Daniel Kvíčala
Projektový manažer

Dan se o barbershop staral ještě trochu lépe než o svůj knír.

Pasta Romana

Podívejte se, jak jsme rozjeli sociální sítě pro nejlepší havířovskou restauraci.

4Ever bikes

Online komunikaci pro 4Ever bikes jsme rozjížděli z nuly na 100%. Přečtěte si více.